Mladinski verouk

Mladi smo v družbi vedno tista generacija, od katere se pričakuje veliko in še malo čez. In to upravičeno-zaradi mladostne energije, zagnanosti, ustvarjalnosti, iskanja novih izkušenj in življenjskih priložnosti.
Enako velja za nas mlade v Cerkvi. Čeprav večkrat zgleda, kot da v Cerkvi nismo prisotni, si to vseeno želimo. In želimo jo pomlajati:) S svojo ustvarjalnostjo, talenti, zagnanostjo, včasih tudi naivnostjo in vedno novim učenjem in vzgojo za življenje tudi preko zgleda Jezusovega življenja in sodelovanja v naših župnijah.
Res je, ni nas veliko...smo pa povezani!;) vsaj trudimo se za to.
V naših župnijah smo mladi vključeni v mladinsko skupino, animatorsko skupino, Oratorij, mladinski pevski zbor, ministriranje, sodelovanje pri svetih mašah.
Ker želimo poglabljati svojo vero, duhovnost in krščanske vrednote, se družimo ob raznih priložnostih (animatorski vikend, duhovno-družabni vikend, izleti, kostanjev piknik, odbojka, kino...), največkrat pa na mladinskem verouku, kamor vabimo tudi druge mlade iz naših župnij. Prav vsakega smo in bomo veseli!:)

Mladinski verouk: vsak petek ob 20-ih ( zgornja učilnica)

"Dragi mladi, Cerkev potrebuje vaše navdušenje in vašo velikodušnost, da bi lahko svetu prinašala veselo evangeljsko oznanilo. Dragi prijatelji, korajža velja!"
sv. Janez Pavel II