Avtor: Župnija Toplice Objavljeno: 29. 11. 2022

Izdelovanje adventnih venčkov

V soboto pred prvo adventno nedeljo smo člani ŽPS organizirali delavnico adventnih venčkov. Že prej smo pripravili material in prostor, ob 9.00 pa so prišli otroci. Udeležba je bila proti pričakovanju zelo lepa. Najprej smo predstavili zgodovino in pomen adventnih vencev, potem pa smo začeli z delom. Pohvalno je, da se je delavnici priključilo tudi nekaj staršev. Skupaj smo izdelali veliko lepih adventnih venčkov, ki so jih otroci še okrasili vsak po svojem okusu. Na koncu je duhovni pomočnik venčke blagoslovil, potem pa so jih otroci ponosno odnesli domov.

Najbolj pridni člani so po končani delavnici izdelali še velik adventni venec, ki bo do božiča krasil našo župnijsko cerkev. Fotogalerija ►

JK