Avtor: Župnija Toplice Objavljeno: 2. 05. 2023

PROŠNJA MAŠA NA CEROVCU
Zadnjo nedeljo v aprilu, po godu Svetega Marka, je že tradicionalno na Cerovcu, pri podružnični cerkvi Svete Trojice, prošnja procesija za blagoslov pri delu, imenovana tudi Markova procesija.
K temu obredu pa smo pred leti dodali še blagoslov traktorjev in ostalih kmetijskih strojev. Verjetno se vsi še kako dobro zavedamo nevarnosti, ki preti na nas pri delu s stroji. Gotovo pa k varnosti veliko pripomore božji blagoslov.
Velikokrat se spomnim  ljudi, ki so pred vsakim začetkom kmečkega del dejali »Bog daj dober uspeh pri delu, pa da bi bilo brez nesreč narejeno.«
Nedeljski blagoslov je bil zopet lepo obiskan - več kot 50 traktorjev in drugih kmetijskih strojev.  Veseli me pa tudi dejstvo, da nas ta dogodek med sosedsko združuje. Poleg traktoristov iz vseh treh domačih župnij in že tradicionalno iz župnije Šmihel so se nam letos pridružili še traktoristi iz župnij  Semič, Sveti Lenart Novo Mesto in Mirna Peč.
Letos je bilo že kar veliko traktorjev okrašenih z državno zastavo, kar me navdaja z optimizmom, da smo se počasi začeli zavedati pomena svoje države.
Počastili pa smo tudi najstarejšega traktorista v naši župniji,  91-letnega Jožeta Šenica iz Dolenjih Sušic. Še vedno vsakodnevno kaj postori s svojim traktorjem Štore. Žal pa se z njim ni mogel pripeljat na blagoslov, ker je prejšnji dan v gozdu poškodoval gumo. Je prišel pa z motorjem, kar je pa njegovo osnovno prevozno sredstvo. Jože Bog vas živi še mnogo let!
Na koncu pa smo se vsi  udeleženci blagoslova s simbolnim darilom zahvalili gospodu župniku za blagoslov. Podarili smo mu delovni kombinezon s podpisi vseh traktoristov, udeležencev blagoslova.

Na svidenje naslednje leto!

Ciril