80 let škofa Andreja Glavana

80 let veliko ali malo, malo v primerjavi z večnostjo, veliko v primerjavi s človeškim življenjem. Tako smo v Soteski praznovali velik jubilej, osemdeset let našega rojaka škofa msgr. Andreja Glavana.

Rodil se je 14. oktobra 1943, v Soteski kot deseti od enajstih otrok. Za duhovništvo se je odločil po končanem študiju kemijske tehnologije in bil posvečen v duhovnika 29. 6. 1972 ter novo mašo daroval v rojstni župniji Soteska. Njegova življenjska pot duhovništva je bila zelo bogata in uspešna. Po letih službovanja po različnih župnijah in opravljanju različnih odgovornih nalog, je bil leta 2000 posvečen v škofa, šest let kasneje pa imenovan za prvega škofa novo ustanovljene novomeške škofije.

Soteški farani smo ponosni na našega rojaka in veseli, da se rad vrača med nas, v svojo rodno Sotesko, kjer kot pravi sam »uživa v obdelovanju svojega ranča«. Veselimo se vsakega srečanja, stiska rok in prijetnega klepeta.

V soteški cerkvi je sveto mašo v zahvalo za 80 let svojega življenja daroval msgr. Andrej Glavan skupaj z našim župnikom g. Igorjem Stepanom. Kljub deževni nedelji je ob slovesnem pritrkovanju zvonov, ubranemu petju na koru in prijetnem druženju po maši, v Soteski sijalo sonce.

Naj sonce sije še naprej in naj zdravje služi še mnogo let našemu spoštovanemu škofu Andreju.

Brigita Rončelj