Blagoslov oltarja

V nedeljo, 10. 12. 2023 je v podružnični cerkvi v Podturnu sveto mašo daroval novomeški škof msgr. dr. Andrej Saje. Ob tem je blagoslovil obnovljeni glavni oltar, ki je posvečen svetemu Nikolaju (Miklavžu), v oltarju pa mu delata družbo še sveti Andrej in sveta Ana. Zbrala se je velika množica vernikov iz soseske in tudi drugod. Ob koncu svete maše so se domačini zahvalili g. škofu za blagoslov, prejšnjemu župniku g. Dušanu Kožuhu, ki je oltar dal v obnovo, občini Dolenjske Toplice, ki je sofinancirala obnovo, vsem, ki so darovali za obnovo in vsem, ki so kakorkoli pripomogli, da smo obhajali lepo slovesnost. Po sveti maši smo se pred cerkvijo še družili ob dobrotah, ki so jih pripravile gospodinje in prinesli vinogradniki. Hvala vsem.